Rehabilitacja po COVID-19

sanatorium po covid

Choroba jaką jest koronawirus przynosi wiele niepokoju oraz ograniczeń. Osoby chore często dość ciężko przechodzą przez cały proces leczenia. Dla niektórych pacjentów wiąże się to również z zagrożeniem życia. Wiele osób, które uporały się z tym schorzeniem posiada wiele skutków ubocznych i boryka się z pozostałościami po covidowymi. Jakie one zazwyczaj dają objawy? Które narządy potrzebują szczególnej uwagi? Jak wygląda rehabilitacja po tego rodzaju chorobie?

Samo schorzenie jest bardzo uciążliwe. Niektóre z osób zakażenie przechodzi dość łagodnie, a u pacjentów występuje podwyższona temperatura czy lekki kaszel lub osłabienie. Wiele osób jednak nie daje sobie tak dobrze rady, a ich organizm podlega całkowitemu spustoszeniu. Najcięższym objawem jest całkowite lub znaczne zajęcie płuc. Tacy pacjenci musza został podłączeni pod respirator, który wspomaga oddychanie i dostarczanie do organizmu tlenu. Wielu z nich udaje się odzyskać siły, jednak nie dla wszystkich choroba ta jest łaskawa. Wiele osób umiera przez samo zakażenie lub wpływ chorób współistniejących. Jednak tak ciężka postać schorzenia pozostawia po sobie wiele złego. Osoby, którym udało się wygrać tę ciężką walkę zazwyczaj potrzebują pomocy innych, jak również działań związanych z długą, a rekonwalescencją.

Jednym z rozsądnych decyzji jest poddanie się pod opiekę specjalistom. Sanatorium po covidzie to jedna ze słusznych decyzji. Dzięki takim miejscom możliwe jest otrzymanie fachowej pomocy, jak również spokojne dojście do pełnego zdrowia. Tego rodzaju turnus to przede wszystkim różnego rodzaju zabiegi usprawniające, ale też odpoczynek i regeneracja po ciężkim okresie choroby. Ozdrowieńcy zapewnione mają zarówno odpowiednie wyżywienie, dostosowane do potrzeb i upodobań każdej osoby, jak i pełen pakiet ćwiczeń. Rehabilitacja polega przede wszystkim na usprawnianiu układu oddechowego, wspomaganiu ogólnej siły i sprawności organizmu czy w wielu przypadkach dostarczaniu pewnych witamin czy składników mineralnych za pomocą prawidłowo dobranej fizykoterapii. Sanatorium po covidzie oferuje także pełen pakiet badań, które pokazują postępy rekonwalescencji, jak i powrót do pełnego zdrowia. Tego rodzaju turnusy dedykowane są przede wszystkim osobom, u których po przebyciu zakażenia istnieje ryzyko powikłań, została znacznie obniżona odporność organizmu, pojawiły lub pogłębiły się objawy kardiologiczne, neurologiczne czy psychosomatyczne, pojawiły się problemy z ogólną sprawnością, chodzeniem czy utrzymaniem równowagi.